7 ההרגלים של אנשים אפקטיבים במיוחד

7 דברים שאנשים מצליחים עושים אחרת בכל יום

חשבו, מי הן הדמויות שעוררו בכם השראה? מהי באמת הסיבה להערצה? בסוף, כולנו הופכים שותפים להצלחה של אחרים, אנחנו עדים לתוצאות המרשימות ונמשכים להישטף באורה של ההצלחה. כמו פרפר הנמשך לאש, אנחנו חוגגים את הניצחונות כאילו היו שלנו. בעודנו מתעלמים מהפרטים הקטנים כמו ההקרבה שמגיעה מהתמדה יום יומית. האם אותם אנשים מצליחים פשוט עשו את זה אחרת? היו מוכנים להפסיד גם את התחתונים? כנראה שכן, אך על זה הם לעולם לא ידברו, כך אנחנו מאמינים. נראה שאנשים מצליחים מניעים את עצמם בכל רגע להצלחה. בחיפוש אחר אמונות ופעולות שיקדמו אותם, הם מחפשים אחר התשובה הנכונה. המוטו של חשיבתם הינו בחיפוש אחר התשובה לשאלה אודות מה הרגע הנוכחי טומן בחובו? האם מסתמנות מעבר לפינה הזדמנויות נוספות להצלחה? במאמר זה נלמד כיצד את הא’-ב’ של הפעולות הקטנות אשר מביאות לתוצאות גדולות, תיהנו.

להתחיל לפעול

“כל החלומות שלנו יכולים להתגשם, אם יהיה לנו את האומץ לרדוף אחריהם.” – וולט דיסני

ישנם אלפי אנשים עם רעיונות גדולים המרחפים בראשיהם, אך חוסר היכולת שלהם לפעול על פיהם היא שמבטיחה כי הם אף פעם לא ירחיקו מעבר לשלב הפנטזיה. זה לא אומר שפשוט צריך לצאת לדרך מבלי לתכנן דברים, אבל אם נחכה שהתנאים יהפכו להיות “מושלמים”, כנראה שלעולם לא נצליח להתקדם מעבר לקו הזינוק.

זכרו את המילים המפורסמות של וולט דיסני: “הדרך להתחיל היא להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות.”

להתמיד למרות הכשלונות

זה מאוד קל לחיות באשליה שאנשים מצליחים או מפורסמים לא עושים טעויות. כל אחד מאיתנו עושה טעויות ומתמודד עם מצבים קשים במהלך יום העבודה, אשר יכולים לפעמים להפוך לצרות לטווח ארוך. במקרים כאלו חשוב להזכיר לעצמנו, שלפעמים, דברים לא הולכים בדרך שרצינו, אבל המאמץ צריך להיות נוכח בכל יום. זוהי הפילוסופיה שמאחורי ההצלחה של אחד האנשים הגדולים ואחד משחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים, מייקל ג’ורדן. זה דבר פשוט, אבל יש לו השפעה עצומה אם נבחר לדבוק בו.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להפסיק להתמהמה

הבעיה של אנשים רבים היא שהם פשוט מבולבלים. על מנת להצליח, אנחנו נדרשים להיות ממוקדים ולכנס את החשיבה האנליטית שלנו לכדי תוצאה. עלינו להימנע מלהטיל ספק בעצמנו יותר מידי, מטעם הדברים, כשאנחנו נוטים להתעכב על בעיה במשך זמן רב היא עשויה לגדול ולהתעצם. במקום לחנוק אותה ולהימנע מלעמוד באתגר עלינו לנצל את הזמן למצוא פתרון הולם לבעיה.

“שלמות אמיתית הינה לעשות את הדבר הנכון, בידיעה כי אף אחד לא הולך לדעת אם עשית את זה או לא,” מילות החוכמה הללו נאמרו על ידי אופרה ווינפרי, את הנשים המשפיעות והחזקות ביותר בעולם.  היא לא יכולה להיות יותר צודקת, יושרה אישית היא ביטחון.

לא להירתע מפעילות

יותר ויותר עבודות מודרניות הינן “משרות שולחן”, למרות שזה אולי לא נראה כך, אך עם עבודה משרדית גדולה באה אחריות גדולה. הנחת ההוגן של עבודה זו היא האיום הרב על הבריאות, בה 8 שעות ביום אנחנו יושבים על כסא, כ-5 ימים בשבוע. הגוף אינו יכול לתפקד כראוי לאורך זמן ואנחנו נשארים להתמודד עם ההשלכות, למרות זאת, גם נשים לחוצות כמו אנה וינטור, העורכת הראשית של מגזין ווג העולמי, יכולה למצוא זמן בלוח הזמנים העמוס שלה לקצת פעילות גופנית. היא משחקת טניס, במשך שעה ביום, אם היא יכולה, גם אתם יכולים. אנחנו אומרים אל תמנעו מפעילות גופנית, ההצלחה שלכם בסוף עשויה להיות לחינם כאשר תמצאו את עצמכם ישובים על כיסא המלכות עם גוף עייף וגב כואב.

להרגיע את הראש ולגרש את המתח

כן, עבודה שווה ללחץ. אמת לאמיתה, אם אינכם יודעים כיצד להתנהל כמו שצריך, עומס יכול להוביל לחרדה והשפעות פסיכולוגיות אחרות. קחו לדוגמה את ארנולד שוורצנגר, שסיפר לו פעם על בעיות החרדה שהתמודד איתן כשהתחיל “לעשות את זה בגדול” אז בשנות ה-70. חפשו אחר דרכים לפרוק מתח, לא רק באמצעות מדיטציה, אלא גם באמצעות פעילויות ספורטיביות, כמו משחקי כדור או משחקי וידאו, כדי לרוץ את המוח ממחשבות אנליטיות.

לשמור על שם טוב

אם אתם רוצים להיות מקצוענים, אתם צריכים להיות מודעים לתדמית שלכם. עליכם לשאוף לשמור עליה, אולי זה נראה כמו משהו קל לעשות, אבל על פי וורן באפט, נראה שזה לוקח 20 שנה לבנות מוניטין ודרושות לא פחות חמש דקות כדי להרוס אותו. אם אתם חושבים על זה, תוכלו לדאוג לעשות את הדברים אחרת. הדבר הנכון לעשות כשאתם עולים על הנתיב הנכון להצלחה הוא לשמור על המוניטין שלכם. למוניטין יש השפעה ישירה על המשך ההתקדמות שלכם.

לחפש אחר הדבר הבא

סר ריצ’רד ברנסון אמר את זה הכי טוב – “הזדמנויות עסקיות הן כמו אוטובוסים, תמיד בסוף עוד אחד מגיע”, הוא מתכוון, שאנחנו לא צריכים להתייאש אם דרך מסוימת הובילה למבוי סתום, ישנן דרכים רבות להצלחה.

לכן אל נא תחששו מכישלון, כישלון הוא חלק בלתי נמנע בחיינו. אבל אם אנחנו יכולים ללמוד ממנו משהו בכל פעם, אז הסיכוי להצלחה רק יגדל. אנחנו חושבים שיחס נכון הוא הדבר החשוב ביותר שאדם יכול להעניק לעצמו, אנחנו מתכוונים, בכך, שאם אף אחד מהאנשים שהצליחו בגדול לא היה מעז ולו מעט לדחוף את עצמו במשך כל יום בחייו, כנראה שעד היום לא היינו שומעים אודותיו. חפשו הנאה היכן שיש מאבקים, חפשו סיפוק היכן שיש אתגרים, זה כל העניין.

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב