עשר טעויות חמורות שיש להמנע מהן בראיון עבודה

רגע לפני ראיון עבודה ואתה מפחד שלא תשאיר את הרושם הטוב ביותר..

לא להיות מוכן

תדמיין שאתה נמצא מול מראיינת ולא תהיה מסוגל לענות על השאלה "מה אתה יודע על החברה הזו?" מביך לא? כמובן שזה לא ימנע ממך לקבל את המשרה אך בהחלט ישאיר רושם לא טוב.  מידע רקע כולל היסטוריית החברה, מוצרים, מיקום ואופי החברה זמינים באזור "אודותינו" בכל אתר. בדוק את זה מראש, ואז תדפיס את זה וקרא בדיוק לפני הראיון שלך, מומלץ להשקיע כחצי שעת גוגל על החברה.

קוד לבוש 👕👞

ההלבשה הבלתי הולמת יכולה לעבוד בשני הכיוונים – תלבושות יכולות להיות מזדמנות מדי או רשמיות מדי למשרה. חשוב ביותר להתאים את תלבושת הראיון שלך לסגנון החברה. אתה בהחלט רוצה ללבוש חליפה אם אתה מתראיין עבור עמדה מקצועית.  אך כאשר אתה מתראיין עבור משרה בבנייה או בנהיגה חליפה זה פשוט לא הגיוני. במקום זאת, עדיף להתלבש בבגדים פשוטים כמו טי שירט וג׳ינס. אם אתה לא בטוח מה ללבוש, בקר בארגון ותראה מה לובשים העובדים.

מיומנויות תקשורת גרועות 🤝

חשוב לתקשר היטב עם כל מי שאתה פוגש בדרך בחיפוש העבודה. עם זאת, חשוב ביותר להתחבר באופן חיובי עם האדם שעשוי להעסיק אותך. ללחוץ ידיים, ליצור קשר עין, להשרות ביטחון, לא לפחד, לא להרגיש חרדה ופחד, קח הכל בפרופורציה. כך המראיינות במרכז להשמה וגיוס עובדים-מאיה ג׳וב ידעו שאתה מועמד מצוין לתפקיד .לפני שאתה אפילו עונה על שאלות בראיון.

פריטים לא נחוצים ☕️🥜

תאמינו או לא, המועמד לעבודה אשר לרוב לא מקבל את משרת חלומותיו, לאו דווקא מחוסר ניסיון אלא כי לא היסס וענה לטלפון הנייד שלו כאשר הוא צלצל במהלך ראיון. זה קוטע את הרצף ואף מראה על חוסר כבוד. השאירו את הטלפון מאחורי או לפחות כבה אותו לפני תחילת הראיון. כנ"ל לגבי קפה, אוכל וכל דבר אחר מלבדך וקורותהחיים שלך, הם אינם שייכים לראיון.

לדבר יותר מדי ❌

המראיינות יוכלו לעזור לך בצורה המיטבית ביותר אם תספר את הכישורים והניסיון הרלוונטיים לתפקיד אליו אתה מתמיין, באמת לא צריך לדעת את כל סיפור החיים שלך. שמור את התשובות שלך תמציתיות -פשוט לענות על השאלה. כך הראיון יעבור בהצלחה, ויגדל הסיכוי שתמצא עבודה.

לא לדבר מספיק

זה באמת קשה לתקשר כאשר מישהו עונה על שאלה עם מילה או שתיים. ״אני זוכר כמה ראיונות שבהם הרגשתי שאני נאבק כדי לקבל תשובות מהמועמד״. אפי מגזינר… זה לא היה נעים.😓 אז, למרות שאתה לא צריך לדבר יותר מדי, אתה לענות על השאלות של המראיינת בצורה נעימה ומהירה.

עובדות מטושטשות

גם אם שלחת קורות חיים בעת הגשת מועמדותך לתפקיד, ייתכן שתתבקש לענות על שאלות בסיסיות לכן תוודא שאתה יודע את המידע הבסיסי שלך כמו תאריכים של תעסוקה קודמת, תאריכי סיום לימודים, ותעודת זהות בעל פה.

תשובה לא נכונה

הקפד להקשיב לשאלה ולקחת רגע כדי לאסוף את המחשבות שלך לפני שאתה מגיב. על מנת לגבש תשובות שיציגו אותך בצורה הטובה ביותר. למראיין יש מאגר משרות לכן תדאג שמשפט כמו ״אני שונא את תחום התעשייה״ לא יפסול לך אופציות אחרות בשל התבטאות מוגזמת.

כשלת עם מעסיקים מהעבר ❌

הבוס האחרון שלך היה אידיוט? כולם בחברה היו מטומטמים שנאת את העבודה שלך ולא יכולת לחכות לעזוב? גם אם זה נכון אתה לא אומר את זה.  מראיינים מכירים חברות רבות שהם לקוחות גדולים שלה ולא תקבל את המשרה במקום כזה.

לא לסגור דלתות לעתיד🚪

מפחד שלא השארת את הרושם הטוב ביותר מפחד שלא תתקבל למשרה שכל כך רצית? כך או כך, הקפד לעזוב את המרכז להשמה וגיוס עובדים עם מילת תודה וברכה חיננית כך שבמקרה ותיפתח משרה דומה בעתיד הנציגים יחזרו אליך עם הפתעה.

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב