איך לעבוד מהבית בלי לאבד את השפיות?

פלייס פיקס

חשוב לדעת להבדיל בין הבית לעבודה למרות שאתם עובדים בבית, מלבד הנסיעות הלוך וחזור למשרד, שחסתכם, חשוב שיהיה לכם חדר עבודה אישי, ניתן לייצר עמדת עבודה בכל חלק פנוי של הבית, כל מה שצריך זה שולחן, מדפסת, טלפון וציוד משרדי נלווה, כיסא נוח ועיצוב מעניין – היו יצירתיים ומצאו לכם חלל עבודה שיעזור לכם להיות הכי יעילים. ניתן לתלות תמונות מעוררות השראה על הקיר, לנעוץ משפטי יזמות על לוח המודעות שלכם, להדביק ציטוטים של אנשי מפתח ויזמים חשובים על שולחן העבודה, לשמוע מוזיקה נעימה ויצירתית ברקע. כמובן שלא רצוי להקים עמדה "נוחה מידיי", כמו הספה בסלון למשל. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נרדמים אחרי 15 דקות של עבודה.

​ זמן עבודה מוגדר

חשוב להתאים את אופי העסק שלכם ללוח הזמנים של הלקוחות שלכם, ולהקפיד להתייצב בשעות האלה בקביעות כדי להרגיל את גופכם, כמו כן מומלץ לעשות שיווק טלפוני/פרסום באתרי אינטרנט בשעות הבוקר, ואילו ביצוע משימות מול המחשב בלבד/ מיילים לא דחופים ועבודות אחרות בשעות הערב או בשעות שיותר נוחות לכם.

בחוץ זה נחוץ

לפעמים לשנות קצת את סדר היום או הסביבה יכול לתרום לנו הרבה. לעתים, כשאנו חשים שהכל תקוע, כדאי לצאת מהבית ולחפש מרחב עבודה אחר, פעם ב?…לא, לפחות פעם בשבוע מומלץ לעבוד בסביבת עבודה שונה מהבית. אתם יכולים לקפוץ לפארק, לבר קפה בעיר או למצוא מרחבי עבודה משותפים בקרבתכם, מה שיסייע לכם לשבור שגרה ולצאת מן ה"חסימה" וגם לקיים אינטראקציה וכן חלון הזדמנויות לשווק את המוצר/שירות שלכם.

אתם לא לבד

עדכנו את דיירי הבית כי אזור העבודה החדש שלכם, כך שהם לא יוכלו להכנס למחשב ולשחק בו, או לגעת לכם בדברים. כמו שלא הייתם רוצים שבמשרד יכנסו למחשב הפרטי שלכם ויצאו לכם מתיקייה שלא הספקתם לשמור.

פיתויים

בכל בית קיימים פיתויים רבים, כמו נטפליקס בטלויזיה או כלב, לא שאני אומר להחליף אותו בדגים, מה כן ? בזמן שעות העבודה שלכם להוציא מחוץ לתחום כל דבר שלא ייעודי למטרה לה התכנסתם. כל זאת במיוחד בחודשים הראשונים, לאחר שהעסק שלכם יעמוד יציב על הקרקע תוכלו לגשת אל העבודה בגישה יותר חופשית אך עסק מצליח דורש רצינות לא משנה מאיפה אתם ״מרביצים עבודה״.

אני הבוס

כשאתם הבוס של עצמכם, אתם לא צריכים לקבל יותר הוראות ומטלות מאנשים אחרים. אבל זה לא אומר שאתם לא צריכים לתכנן לעצכם לוז שבועי קבוע ובאמת לעמוד בו. לכל אחד יש העדפה אחרת, אך חשוב להקפיד על מבנה סדור כלשהו של לוז שעתי, שבועי או אפילו לוז חודשי בו מפורטים לכם מטלות שיש לסיים.

תזונה נכונה

בבית יש מטבח שלם לעומת המיני מקרר ועמדת קפה שקיימים ברוב המשרדים, זה תמרור האזהרה הראשון. בקשו ממי שעושה את הקניות לבחור בפירות וירקות ובפחות ממתקים. נכון, ממתקים ושוקולד מקפיצים אותנו למעלה ומחדדים את החושים, אך מדובר בפיק של מס' דקות שלאחריו הירידה למטה מהירה ותמצאו את עצמכם שוב עייפים וחלשים. בשונה מכך, בסוכרים הטבעיים העלייה והירידה של האנרגיה שלנו היא איטית והדרגתית ולכן מומלצת הרבה יותר. נסו להחליף את השוקולד בתמר או חטיף בריאות של אנרג'י, את האקסל בקפה או מים, את הממתקים בפירות כמו תפוח, החטיפים בשקדים ואגוזים.

צאו להפסקות 

שהייה ממושכת מול המחשב לפעמים מעייפת את המוח עד סוף היום, מה שמוביל לתשומת לב לא מפוקסת, חוסר חשק וירידה בתפוקה. איך מונעים את זה? לוקחים הפסקות קצרות של כמה דקות כל חצי שעה-שעה בזמן העבודה שלכם.

מהי הפסקה איכותית? אינטרנט או מחשב! תפסו מישהו לשיחה, מוזיקה באוזניות, איזה קוביה הונגרית או רדו לכמה שכיבות שמיכה. אחרי ההפסקה, תוכלו לחזור שוב לתפוקה מלאה. לפני שתשימו לב, תגבירו את  הביצועים שלכם.

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב