איך אדע איזו עבודה מתאימה לי?

מקום העבודה

מיקום אזור העבודה חשוב מאוד ואף יקבע מה תוכל להספיק לעשות גם אחרי העבודה בשל הנסיעות בדרכים, ואם תצטרך להגיע ברכב או תחבורה ציבורית.

שעות עבודה⏰

יש תקופות בהן אנחנו רוצים לעבוד יותר ויש תקופות בהן אנחנו יכולים לעבוד פחות, לפעמים אנחנו מאוד גמישים בשעות העבודה שלנו ולפעמים ממש לא. בבחירת התפקיד הבא חייב לקחת בחשבון את שעות העבודה ואת היקף המשרה הנדרש.
יש משרות בהן תהיה גמישות מסוימת ויש כאלה שלא, מה מתאים לך משרה מלאה או משרה חלקית.

ביטחון תעסוקתי

חברות מבוססות וגדולות יכולות לספק לעובדים ביטחון תעסוקתי כלשהו, תפקידים בהם יש הבטחה מסוימת לשמירה על העובד, כאשר חברות שנמצאות בתחילת דרכן המבוססות על השקעה חד פעמית עלולות להיות פחות בטוחות לעובדים, שבדרך כלל יפוצו על חוסר ביטחון זה בשכר או בתנאים. איזו סוג חברה מתאימה לך.

גודל החברה 

בחברה גדולה יש יתרונות בהיבט החברתי, יותר אנשים, יותר קשרים, יותר פעילויות מדיניות קבועה, בעוד שבעבודה בחברה קטנה הדברים מתנהלים עם פחות אנשים ובאופן משתנה. גודל החברה אינו טריגר, אלא אם כן אתה מחפש שיהיה לך רשום קורות חיים יפה יותר.

אפשרויות קידום

מחפשי עבודה רבים רואים את התפקיד הראשון בחברה ככרטיס כניסה, כנקודת פתיחה, חשוב לבחון את האפשרות לקידום והתקדמות בחברה כבר בראיון העבודה, נכון שהמראיין מנסה לאייש את התפקיד החסר אך במידה וחשוב לכם להתקדם ולתפוס אחריות גדולה בעתיד, מומלץ לבדוק כבר בהתחלה האם זה רלוונטי לאותה חברה או ארגון.

מצפון

האם היית מוכן לעבוד בכל חברה? להיות חלק מכל סוג של מוצר?
האם חשוב לך שתהיה לך גאווה במוצרים בשירותים שהחברה מספקת גם אם זה לא קשור באופן ישיר בתפקיד אליו רואיינת. נקודות הקיצון יהיו בעבודה בחברה המאפשרת שירותים מפוקפקים (גם אם אלו חוקיים) ובצד השני יהיו ארגונים חברתיים שכל תפקידם לסייע ולעזור (כמו עמותות). האם חשוב לך להיות גאה בארגון אליו אתה שייך! 

שכר ותנאי תעסוקה🚙💰

בחיים יש תקופות כמו בצבא שנבחר בתפקידים בגלל הטבות מסוימות ובחלק מהתקופות בחיים דווקא נבחר במשרה קלילה כדי להתמקד בלימודים או סיוע למשפחה. שכר ותנאים הם קריטריון חשוב תמיד נשאף למקסם את השכר והתנאים אבל לעיתים נוכל לצפות לזה בהמשך הדרך ולא דווקא מיום העבודה הראשון.

לסיכומו של דבר:
כאשר בוחרים תפקיד חשוב לחשוב גם על העתיד, למשל תפקיד שלעולם לא ביצעת אך אתה יודע שהוא יפתח לך דלת לקריירה חדשה, ויעניק לך כלים ומיומנויות להתקדם. יש ארגונים שניתן להתקדם בתפקיד או להחליף תפקיד לכן לפי שחושבים על להתפטר כדאי לבחון את כל האופציות העומדות לרשותך בארגון. 

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב