כיצד לשרוד את היום הראשון בעבודה החדשה

היום הראשון בעבודה החדשה מרגש ומלחיץ באותה פעימה. אתם לקראת כניסה לתקופה חדשה בחיים בה תלמדו דברים חדשים אך יש לכם חשש שמשהו ישתבש או לא יצלח ומחשבות כמו "הם לא מצאו את האדם המתאים".. פתאום צצות לכת בראש. בזכות הטיפים הטובים שגילינו לכם במאמר 10 טעויות חמורות להמנע מהן בראיון עבודה – לא הייתם לחוצים מדי בראיון העבודה והשארתם רושם טוב ובאמת זכיתם לקבל את ההודעה המרגשת להגיע בראשון הקרוב לתחילת עבודה, זה במדיוק מה שרציתם אך הבטן מתהפכת. אני אישית לא נרדם בלילה שלפני.

לבוש חכם

בחרו בקפידה את הלבוש ביום הראשון כך שיהיה מתאים למקום העבודה,  עד שתכירו יותר את התרבות הארגונית.
מה זאת אומרת לבוש חכם?
להרשים את הבוס והעמיתים לעבודה. כמו גם להזכיר לכולם שלא הגעת סתם אלא נבחרת בקפידה, נכון לבוש זה עניין שטחי, אך רושם ראשוני זה דבר מאוד חשוב והלבוש הינו חלק גדול מהמראה החיצוני שלכם. זכרו להתאים את קוד הלבוש לארגון אליו הצטרפתם.

דאבל צ'אק

מה הדבר הכי גרוע בעולם? לאחר ביום הראשון!
פוחדים לא למצוא את המקום? נכון יש וויז אבל לא תמיד הכל מושלם ולפעמים יש פקקים/עיכוב בדרכים…אין לדעת מומלץ לצאת מהבית מוקדם הגיעו ב10-15 לפני השעה שאתם צריכים כדי ליצור רושם טוב להראות שאתם אחראיים.

אינסטגרם

אם אתם רק רוצים להיכנס לפייסבוק, ואז לראות סטורי באינסטגרם ובסנאפצ׳אט, בזמן שרק הגעתם לעבודה החדשה -זו טעות. מומלץ להימנע מגלישה ממושכת ביום הראשון באינטרנט. תישארו מרוכזים במשימות זה עוזר להעביר את הזמן הכי מהר, אין מה לעשות, זה עובד. במיוחד אתם לא רוצים להיתפס בהפתעה גולשים ברשתות החברתיות.

חפצים

אם אתם מתחילים משרה בסביבה משרדית, הביאו עמכם משהו לרשום עליו, אולי מחברת לדברים החדשים שילמדו אתכם..ופאוץ׳ קטן עם עטים. דאגו לכמה חטיפי אנרגיה וארוחת צהריים מוכנה מהבית כדי לא לרעוב עד שתכירו את הסביבה ותוכלו לאכול בחוץ, תשימו בקבוק מים, כדור לכאב ראש, מסמכים רלוונטיים, מטען וכל מה שאתם צריכים כדי להיות מוכנים לכל סיטואציה.

ארוחת צהריים

הפסקת הצהרים היא כנראה חצי שעה עד שעה. אם זה רק חצי שעה תעדיף לצאת לקנות אוכל ולאכול בדרך חזרה לחברה. לחזור באיחור מהפסקת הצהריים ביום הראשון הוא רושם נורא, אם לא הספקת לאכול הכל, תסיים במשרד וזה גם יעביר לך קצת זמן.

להכיר את הצוות

תישאר עסוק במשימות אך אם אין לך מה לעשות כדאי ליצור כמה שיחות עם העמיתים שלך לעבודה החדשה, הצג את עצמך באופן אישי, והודע להם שאתה שמח לעבוד איתם ובחברה. שאל אותם האם יש להם עצה לתת לך כך תעשה עליהם רושם נהדר והם יזכרו את זה.

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב