איך להיות מנהל מוצלח? מדריך פשוט!

תהיה קשוב לעובדים

לא פעם ולא פעמיים, ברוב הפעמים עובדים מתפטרים בשל יחס מזלזל מהמנהל שלהם. אתה רוצה שהעובדים שלך ירצו לעבוד אצלך בגלל היחס הטוב שלך מפני שרבים נכוו בעבר, לכן תהיה השינוי שהם רוצים נושא זה מאוד חשוב, בשל שהוא דורש השקעה רבה, מומלץ לעשות ימי גיבוש, להקשיב לעובדים, להגיע בהפסקות לאכול אתם ותמיד לעזור להם למצוא פתרונות לבעיותיהם. 

בעל יוזמה ויודע לפתור בעיות ✅

מנהל טוב הוא בעל יוזמה ותושייה, ומסוגל ללמוד במהירות כל מגמה או טכנולוגיה חדשה בתחום הפעילות של היחידה שאליה הוא שייך. כמו כן, הוא בעל כשרון מוכח לפתרון בעיות שצצות במהלך העבודה,  ויודע איך להתגבר על מכשולים באופן שמקדם את החברה. 

תכיר את המתחרים

מנהל טוב חייב להכיר היטב את המתחרים, את הטכנולוגיות והמוצרים שהם מציעים לשוק, את האסטרטגיה שלהם, ואת נתחי השוק הקיימים והצפויים שלהם.  רק כך הוא ידע לנווט את היחידה שבראשה הוא עומד, כמו גם לגבור על המתחרים ולא להפסיד להם נתחי שוק. 

תיקח סיכונים מחושבים 🎯

מנהל טוב לא נרתע מפני סיכונים מחושבים, ויודע לחשב נכון את הסיכונים, בהתבסס על מטרות החברה, מגמות הענף, המצב הכלכלי של שוקי היעד, ואפשרויות הצמיחה בשוקי היעד. 

הלקוח לפני הכל!

מנהל טוב יודע להנחיל לעובדיו את החשיבות של שימור וטיפוח הלקוחות. הוא מקפיד על כך שעובדיו יעניקו ללקוחות שירות מצוין וינהלו איתם מערכת יחסים באופן שיאפשר לשמר אותם לאורך זמן. אחד הדברים היותר חשובים בעולם העסקי הוא אמינות ואותנטיות.

תפתח כושר מנהיגות

מנהלים רבים לא מגדירים נכון את מרכיבי התכונה הזאת. לא מדובר בכריזמה בלבד. מנהל בעל כושר מנהיגות הוא אדם שמסוגל להוביל, שמגביר את המוטיבציה בקרב הכפופים לו, ושהם הולכים אחריו מרצון ולא מתוך הכרח הנובע מבכירותו.

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב