איך כדאי להתלבש לראיון עבודה – מדריך חשוב

אם יש לכם ראיון עבודה, בין אם פגישה פיסית או בזום, אתם צריכים להתארגן בהתאם. שימו לב תהליך חיפוש עבודה הוא תהליך מורכב ומאתגר, תשקיעו בכל שלב ואל תרגישו מראש שאם זומנתם לראיון אז העבודה שלכם. זכרו כילא מספיק שהרשמתם בקורות חיים והיתה שיחה טלפונית טובה, אתם צריכים להתלבש כמו שצריך לראיון עבודה בכדי להשאיר רושם נכון ומקצועי. זה לא אומר לדפוק הופעה או לחנוט את עצמכם בחליפה, אבל יש כמה דגשים ללבוש לראיון עבודה ולעבודה באופן כללי.

עצות וטיפים ללבוש לראיון עבודה:

הגיעו מסודרים ונקיים

וודאו שמה שאתם לובשים נקי ללא כתמים או חורים, מגוהץ ונראה כמו שצריך. הקפידו על מראה נקי ומסודר מבחינת לבוש ונראות כללית של איפור, שיער מסורק, גילוח או סידור הזקן. מראה מרושל מעיד על אופי מרושל או חוסר תשומת לב לפרטים ואתם רוצים לשדר מקצועיות וסדר ולכן זה מאוד חשוב שתיראו בהתאם.

התלבשו בהתאם לארגון ולתפקיד

אם התפקיד הוא שירות לקוחות טלפוני תוכלו ללבוש ג’ינס (ההמלצה היא ללבוש ג’ינס שאין בו הרבה קרעים ושפשופים) וטי שירט בעוד אם אתם מתכננים להיות בתפקיד ניהולי חולצה מכופתרת ומכנסיים מחויטים יתאימו יותר. התלבשו כמו שמתלבש אדם שכבר מבצע את התפקיד.

אל תתלבשו כמו מי שאתם לא

ראיון עבודה הוא סוג של הצגה אבל מדובר בהצגת תכלית שבה עליכם להרשים את מקבלי ההחלטות עם הנתונים שלכם ולא להציג בפניהם מישהו ומשהו שאתם לא. אל תלבשו חליפה מחויטת אם הפעם האחרונה שלבשתם כזו היתה בבר המצווה או בחתונה ואתם לא מרגישים בה בנוח, אל תגיעו לבושות בשמלת נשף מרשימה שלא קשורה לעבודה. לבשו את מה שהכי מתאים לכם, משדר אתכם וגם נוח לכם אחרת זה יבלוט מאוד.

קוד לבוש בסיסי

הקפידו על כללי לבוש בסיסיים מכבדים. בלי כפכפי אצבע, בלי מכנסיים קצרים, בלי משקפי שמש על הראש או חולצות בטן צמודות- כל אלה מתאימים ליום יום או לחוף הים ולא לראיון עבודה.

בחרו צבעים מתאימים

אין צורך למהר לסטייליסטית לבדוק איזה גוון צבע מתאים לכם אבל חשוב לא ללבוש בגדים בצבעים בולטים מדי כמו אדום או זרחניים כמו צהוב. וותרו על כיתובים או הדפסים שמסיטים את תשומת הלב מכם ובחרו גוון בהיר וניטראלי עם נוכחות נעימה לעין.

גם את הנעליים רואים

כאמור וותרו על כפכפי אצבע או סנדלים שמתאימים לחוף הים. תנעלו נעליים נקיות ללא קרעים או שפשופים, עקב לא גבוה מדי ושתהיינה נוחות ולא כואבות כדי שלא תפרענה לכם במהלך הראיון.

אביזרים

אביזרים הם תוספת מבורכת אבל אל תגזימו. התאפרו בצורה עדינה אך בולטת, השקיעו בתכשיטים שמשתלבים עם ההופעה ולא בשרשרת ענקית שתמשוך את תשומת הלב, והימנעו בכללי מעניבות מקושקשות מדי או יותר מדי צמידים על היד.

זכרו כי גם אתם מחפשי העבודה וגם המגייס משקיעים זמן ואנרגיה בתהליך. מצד המגייס הנמצא בתהליך חיפוש עובדים, על כל משרה יש עשרות רבות של מועמדים פוטנציאליים, לא אחת הפרטים הטכניים זהים ומה שיקבע אם תתקבלו או לא זה האופי שלכם ומה שתקרינו במהלך הראיון ולכן חשוב להשקיע ולהקפיד גם על הדברים “השוליים”. לפעמים העובדה שקיבלו אתכם ולא את המועמד האחר יכולה להיות שולית כמו צבע העניבה שלבשתם לראיון.

בהצלחה!

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב