עבודה בארגון גדול: 7 חסרונות

שאלת את עצמך פעם האם זה מתאים לך?

מחפשי עבודה רבים, ובעיקר מי שמחפש עבודה בהייטק, מתלבטים האם מקום העבודה הבא שלהם צריך להיות בחברה גדולה, מוכרת ויציבה או דווקא בחברה קטנה ומשפחתית. 

1. עשרות מתמודדים, רק אחד שורד

סרקתם את מדור הדרושים ומצאתם משרה חלומית שפשוט תפורה עליכם! אם מדובר בחברה גדולה בעלת שם, דעו כי צפויה לכם התמודדות רצינית מול עשרות מתמודדים. תהליך הגיוס לרוב המוני והדרך לקבלת התפקיד הנחשק ארוכה מתמיד. זומנתם לראיון? מעולה! כעת הכינו את עצמכם לימי מיון הכוללים: הערכה אישית, סימולציות של דינאמיקה קבוצתית, מבחנים פסיכו-טכניים, פגישה עם פסיכולוגית, מבחני אמינות ועוד. רבים מהמועמדים פשוט לא אוהבים את התהליך המייגע ואף חוששים ממנו. לכן הם מעדיפים לוותר מראש על המשרה.

2.רעש וצלצולים על פני איכות

נפתחה משרה חדשה בארגון בו אתם עובדים אשר מתאימה לכישורכם כמו כפפה ליד, עם זאת, דני, הבדרן החברמן התקבל ולא אתם. זוהי תופעה ידועה בארגונים גדולים. בדיוק כמו בסדרת תיכון אמריקאית, דווקא העובדים ה"מקובלים" המתבלטים הם אלו המתקבלים לתפקיד ולאו דווקא המתאימים והאיכותיים שהיו מתקבלים לו היה מדובר בחברה יותר קטנה.

3. פז״ם עולם

בחברות גדולות צפוי שכר נמוך לעובדים בראשית דרכם, כולל אלו בדרגות ניהול זוטרות. אם אתם שאפתנים בעלי מוטיבציה גבוהה במיוחד ובעלי סבלנות רבה תצטרכו לעבוד שנים ולצבור ותק בתפקיד על מנת להגיע לדרגת שכר מכובדת יותר. ניתן לראות דוגמאות לכך בבנקים הגדולים. יתכן מצב אבסורדי לכאורה בו מנהל מחלקה ירוויח פחות מפקידתו משום שיש לה ותק של 40 שנים בבנק, על אף שהוא מקבל ההחלטות העיקרי.

4.״ריחוק חברתי״

בארגונים אלו הכמות גוברת על האיכות ולעיתים רבות אין יחס אישי לעובד. לכן, הסבירות שתקבלו יחס חם ולבבי מהבוס פוחתת, אלא המגמה היא לתת יחס שוויוני – אין שום הבדל בינך לעובד אחר בארגון. לכן יהיה עליך להתאמץ יותר על מנת לבדל את עצמך ולהתבלט בין שאר הקולגות שלך.

5. עבודה מסביב לשעון

שגרת עבודה בחברה גדולה לרוב הינה מאוד שוחקת ואינטנסיבית כאשר לעיתים מדובר בעבודת נמלים. בנוסף, העבודה עשויה להיות רוטינית. מי שאוהב שיגרה זה מעולה, אך האם תוכלו להתמודד עם ביצוע אותה פעולה מדי 20 דקות כמו שיחות מכירה או שירות לקוחות? אם אתם משתייכים לתחום זה שימו לב שעבודה בחברה גדולה מביאה עימה עבודה מול לקוחות רבים. ישנן חברות המפעילות מרכזי שירות לקוחות מסביב לשעון 365 ימים בשנה ולכך יש להכין את מצבורי האנרגיה הנוספים.

6.זמינות של ההנהלה

זמינות נמוכה של הנהלת החברה בחברות הענק, בהן עובד המעוניין להגיע לחברי ההנהלה צריך לעבור "בצינורות המקובלים" הכוללים משוכות כמו בקשה לפגישה, סיבה והמתנה ארוכה לתשובה המסתיימת לרוב ב"לא". בגופים הקטנים-בינוניים לעומת זאת, העובד יכול להרים טלפון ישירות למנכ"ל במידת הצורך.

חברת השמה בחיפה, משרות חמות בחיפה, עבודה חדשה בחיפה, ראיון עבודה בחיפה, כוח אדם, גיוס עובדים, חברת השמה בצפון, תעסוקה, מפעלים, עבודה

7.ראש בקיר

לעיתים הסוד של המנהלים הוא קבלת החלטות באופן חותך ללא סנטימנטים. לעיתים מדובר בהחלטות הנראות ללא הסבר הגיוני. יתכן שלא תסכימו איתם וייווצר דיסוננס ביחסיכם אל הבוס. נזכיר כי לא מדובר בדמוקרטיה והבוס הוא לא אח אלא עוד מנהל שצריך להוכיח את עצמו בפני הדרג הבכיר. לכן החלטות כאלו הן בלתי נמנעות ויהיה עליכם לקבל אותן, לטוב או לרע, אם ברצונכם להתמיד בארגון ולטפס במעלה סולם הדרגות. 


לסיכום עבודה בחברה גדולה ומוכרת יכולה להיראות טוב בקורות החיים. עם זאת, אם אתם אנשים בעלי יוזמה, עצמאיים וחסרי סבלנות כנראה תעדיפו לעבוד בארגון קטן.

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב