איך עונים על השאלה ״ספר לי על עצמך״ בראיון עבודה – כמו מקצוענים!

״ובכן, ספר לי על עצמך״

מה שנראית כמו שאלה פשוטה באמת יכול לגרום לך להזיע, במיוחד בראיון. מה בדיוק, אתה צריך לשתף – לא רק כדי לבנות יחסי קרבה, אבל כדי להראות שאתה המועמד המושלם עבור העבודה.

“איך לענות על השאלה “תספר לי על עצמך“?

אז, השאלה הראשונה שאתה כנראה הולך לקבל בראיון היא, “ספר לי על עצמך.” עכשיו, זה לא הזמן לדקלם את כל סיפור החיים שלך או אפילו לספר על כל אבני הדרך בקורות החיים שלך. במקום זאת, זה הסיכוי הראשון שלך והטוב ביותר לשכנע את מנהל הגיוס למה אתה הנכון עבור העבודה.

נוסחה שאני מאוד אוהב להשתמש בה נקראת:

הווה-עבר-עתיד

1. ההווה – קודם אתה מתחיל עם איפה אתה עכשיו

2. לאחר מכן, תקפוץ לתוך העבר – קצת על החוויות שהיו לך והכישורים שהרווחת בעבודה הקודמת

3. לבסוף, תסיים עם העתיד, למה אתה באמת מתרגש מהזדמנות זו לי לתת לך דוגמה כאשר שואלים את השאלה ספר לי על עצמך, ניתן לענות בדרך הבאה ובכן, אני כרגע מחסנאי ממוחשב בחברה איקס, שם אני מכין הזמנות, מטפל בסחורה וסידור במחסן, עבודה מול ספקים ומביא את הביצועים הטובים ביותר. לפני כן, עבדת בחברה איקס שבה הייתי אחראי על שלושה מחסני מזון. מאוד נהנתי בעבודות הקודמות אך אני אשמח לקבל את ההזדמנות להתקבל לעבודה בה אוכל גם להשתמש ברישיון שלי במלגזה, ולכן אני כל כך מתרגש מהאפשרות הזאת.

זכור לאורך כל תשובתך להתמקד בחוויות ובמיומנויות שיהיו רלוונטיות ביותר עבור מנהל הגיוס. ובסופו של דבר, אל תפחד להירגע קצת, לספר סיפורים ואנקדוטות – למנהל הגיוס כבר יש את קורות החיים שלך, אז הוא רוצה גם לדעת קצת יותר עלייך.

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב