איך נשארים מרוכזים בעבודה?

איך נשארים מרוכזים בעבודה?

למי מאיתנו אין את ההרגלים הקטנים בשגרה היומית שמבזבזים זמן ומסיחים את הדעת מהעבודה? מרגישים לפעמים שעבדתם יום שלם, אבל לא הספקתם כלום? לאחרים בסביבתכם יש תפוקה רבה יותר? יתכן וזה קורה מבלי שאתם מודעים לכך בכלל, אבל אתם מבצעים פעולות שפוגעות לכם בריכוז. אז איך נשארים מרוכזים יום שלם, מבלי להיות מותשים מדי?
אספנו עבורכם 5 טיפים ליום עבודה מרוכז ויעיל:

ניהול זמן

איך אתם מנהלים את הזמן בעבודה? האם אתם מצליחים להתמודד עם מיילים אישיים שמגיעים, עם הרצון לבדוק מה התחדש ב- Facebook, או עם הדחף לפתוח את הלינק לסרטון שקיבלתם מחבר ב- WhatsApp? הזמינות המיידית של כולנו וכל המדיות המחברות אותנו היום, מציעות שלל דרכים בהן ניתן לפנות אלינו וכך לפגום בריכוז שלנו. נסו להקצות זמן מיוחד במהלך היום לעדכונים בהודעות ומיילים אישיים, ודבקו בו! כך תבטיחו שבמהלך העבודה תישארו מרוכזים.

ביצוע מטלות קטנות

בתוך ה- To-Do List האינסופית שיש לכולם מסתתרות גם משימות קטנות יותר- שליחת מייל לסגירת טיפול בנושא, מתן מענה לשאלה של קולגה – במידה ואלו משימות שניתן לטפל בהן מיד, פשוט עשו זאת, וכך תורידו מרשימת המשימות שלכם.

קחו הפסקות קטנות

זה לא אפשרי לעבוד כל-יום-כל-היום בריכוז מקסימלי. כולם צריכים הפסקות. אתם צריכים את הזמן להתרענן מדי פעם וכך לחדד את המחשבה. עשו לכם הפסקות קצרות של 10 דקות לאחר כל שעת עבודה מרוכזת. קומו מהכיסא, התמתחו ותשתו משהו. תגלו שאחרי כל הפסקה כזו הרבה יותר קל לכם להתרכז במטלה המונחת בפניכם. הדגש בטיפ זה, הוא על משך ההפסקות… שימו לב שההפסקות לא מתארכות ופוגעות לכם בשטף העבודה.

הימנעו מדחייה של מטלות

למה לדחות למחר את מה שניתן לעשות היום?
משפט מוכר (ואולי נדוש), אבל נכון. כשאתם דוחים ביצוע של משימות, אתם לא מורידים מרשימת המטלות שלכם, אלא רק מוסיפים לזו של מחר.
המחשבה על כך שיש לכם עוד משימות רבות לביצוע שלא טיפלתם בהן עדיין רק תכביד עליכם ותפגע ביכולת שלכם להתרכז במטלות של היום.

התחילו מוקדם

זה אחד הטיפים שאולי יהיה קשה יותר ליישום, אבל מניסיון, התחלה מוקדמת היא אחת הדרכים הטובות ביותר להגביר את הריכוז בעבודה.
כשמתחילים מוקדם, בזמן שהמשרד עוד שקט, זו ההזדמנות המושלמת לעשות סדר-
לעבור על מיילים ולסמן מיילים חשובים, לעדכן את ה- To-Do List במשימות חדשות (או כאלו שהסתיימו…) ולעשות סדר בשולחן.
מהר מאד תגלו שבוקר רגוע ושקט עוזר לכם לעבור את היום מרוכזים ופרודקטיביים יותר.

בהצלחה!

שתף את המאמר

יצירת קשר

לארגונים

פנו אלינו כבר עכשיו באמצעות הטופס המקוון שלפניכם ונחזור אליכם בהקדם

שלח/י קורות חיים בקליק, עכשיו!

יצירת קשר

למחפשי עבודה

הגישו מועמדות למגוון רחב של משרות איכותיות ויועצי הגיוס שלנו יצרו קשר ממש בקרוב